SYSTEMY AUTOMATYCZNEGO NAWADNIANIA OGRODÓW

zakładanie systemów nawadniających, montowanie systemów nawadniających, nawadnianie, automatyczne nawadnianie montaż, systemy automatycznego nawadniania
Zraszacz- nawadnianie ogrodu

Od 15 lat projektujemy i montujemy systemy automatycznego nawadniania w ogrodach przydomowych i na terenach zieleni. Działamy na terenie Poznania i okolic. Wiedza i zdobyte doświadczenie pozwalają nam na tworzenie precyzyjnych i oszczędnych systemów nawadniających.

Posiadamy certyfikat ukończenia szkolenia w zakresie projektowania i montażu systemów automatycznego nawadniania firmy Toro- wiodącego producenta systemów nawadniających.

Montujemy systemy kropelkowe pod drzewa i krzewy, a także systemy nawadniające na trawniki. Drzewa i krzewy potrzebują dodatkowego nawodnienia zwykle tylko w pierwszych latach po posadzeniu- później wypuszczają korzenie, umożliwiające pobranie wody z głębszych warstw gleby, natomiast kwestia zraszania trawnika jest już bardziej skomplikowana.

Regularne nawadnianie trawnika w ogrodzie przydomowym jest bardzo istotne, ponieważ lata są coraz cieplejsze i coraz bardziej suche, a to powoduje w miesiącach letnich bardzo częste wysychanie trawników nie posiadających systemu nawadniania. Zamontowanie zraszaczy w trawniku nie jest już więc luksusem, a koniecznością dla każdego, kto chce mieć reprezentacyjny i zielony trawnik przez cały sezon.

Jeżeli rozważają Państwo instalację nawadniania w ogrodzie, warto pomyśleć o systemie automatycznego nawadniania. Montaż systemu automatycznego nawadniania ogrodu oszczędza nasz czas- nie musimy kilka razy w tygodniu spędzać wieczoru w towarzystwie węża ogrodowego, ani majstrować przy sterowniku z zegarkiem w ręku, przełączając co chwilę sekcje i skacząc między strumieniami wody. Zamiast tego, ustawiamy sterownik raz w sezonie, a automatyczne nawadnianie ogródka jest bardziej efektywne. Nawadnianie zwykle jest włączane wcześnie rano- zaleca się, aby zraszacze uaktywniały się około 4-5. Jest to najlepsza pora z kilku względów:

- Jest chłodniej, więc nie ma ryzyka zbyt szybkiego odparowania wody.
- Podlewanie w pełnym słońcu może skutkować spaleniem trawnika. Woda znajdująca się na źdźbłach trawy działa jak soczewka.
- O tej porze jest dobre ciśnienie wody, jeżeli korzysta się z wody wodociągowej. Sprawia to, że jeżeli system jest dobrze zaprojektowany, mamy gwarancję, że zraszacze doleją do najbardziej odległych punktów na trawniku.
- Często słyszę o preferowanym wieczornym podlewaniu ogrodu. Jest to rozwiązanie również często stosowane, ale z pewnością nie najlepsze, ponieważ przez noc trawnik pozostaje wilgotny, a to może sprzyjać rozwijaniu się chorób grzybowych.
- Oszczędność wody- zużywa się dokładnie tyle, ile potrzebuje trawnik, w czym pomagają: możliwość ustawienia określonego czasu podlewania poszczególnych sekcji oraz czujnik deszczu, który uniemożliwi uruchomienie nawadniania kiedy jest wilgotno.

Czytaj: Czy warto założyć system automatycznego nawadniania?

Czysta Zieleń certyfikat ukończenia szkolenia w zakresie projektowania i montażu systemów automatycznego nawadniania firmy TORO
Certyfikat szkolenia z nawadniania ogrodów