Kwiaty na Dzień Kobiet

Jakie kwiaty wręczyć na Dzień Kobiet? Symbolika kwiatów.

Posted on Posted in Uncategorized
Kwiaty na Dzień Kobiet
Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet

Dzisiaj jest Dzień Kobiet- święto celebrowane w Polsce i we Wschodniej Europie od przynajmniej kilku pokoleń. Mogę założyć się, że wielu Panów boryka się z dylematem, jakie kwiaty wręczyć na Dzień Kobiet swojej koleżance, żonie, czy dziewczynie. Do rozważenia jest nie tylko kwestia, jakie kwiaty będą podobały się najbardziej, ale też jaką mają symbolikę, a co za tym idzie, jakie ma intencje wręczający kwiaty.

1. Róże- bardzo popularne kwiaty i wydawałoby się- neutralne. A jednak mają symbolikę, i to w dodatku zależną od kolorów: czerwone róże symbolizują dozgonną miłość, białe- służą do podziękowania za coś, ale też są symbolem niewinności wręczanym podczas ślubu, różowe- przyjaźń, a żółte- zazdrość.

2. Goździki- najczęstszy podarek na Dzień Kobiet w PRL-owskich zakładach pracy (ofiarowany koniecznie z parą rajstop). Symbolizują szczerość uczuć, ale także, w zależności od kolorów: czerwone symbolizują podziw, różowe- pamięć, białe- niewinność, a żółte- pogardę!

3. Niezapominajki- jak sama nazwa wskazuje, dajemy po to, aby obdarowana osoba o nas nie zapomniała.

4. Konwalie- symbol delikatności i nieśmiałości, dawany osobie uważanej za bardzo ładną. Mogą też symbolizować podstępność, bo są przecież trujące…

5. Żonkile- zazdrość i miłość bez wzajemności. Pomimo tego, że są piękne- lepiej się porządnie zastanowić, czy je podarować…

6. Hiacynty, znowu w zależności od koloru, mają różne znaczenia: biały to sympatia, żółty- szczęśliwa miłość, błękitny- stałość w uczuciach czy poglądach, a fioletowy- prośba o miłość lub o przebaczenie.

7. Fiołek- symbolizuje skromność i miłość, ale także może oznaczać smutek ze względu na to, że bliska osoba o nas zapomniała.

8. Tulipan- czerwony oznacza prawdziwą miłość, a żółty- miłość bez przyszłości.

9. Bratek oznacza przyjaźń i stałą pamięć o danej osobie.

10. Słonecznik z kolei oznacza zainteresowanie i adorację.

Tak naprawdę, to każdy kwiat, oprócz symboliki opisanej powyżej, ma nieskończenie wiele innych, pozytywnych i negatywnych znaczeń, włącznie ze znaczeniami dotyczącymi symboliki kolorów. Nadinterpretacja symboliki kwiatowej może też sprawić zawód mężczyźnie, który kwiaty wręcza (pewnie nigdy nie słyszał o symbolice i daje je kobiecie, bo ją lubi lub kocha, a kwiaty są po prostu ładne).

Chyba więc najlepiej zapomnieć o tym, co kwiaty mogą symbolizować i po prostu wybierać te, które podobają się nam najbardziej!

A tak poza tym, to wszystkim kobietom życzymy wszystkiego najlepszego!!!